20 Yıl Sonra Yeniden Çizilen Hayal Gücü

Telmo Pieper, bir Hollandalı ressam ve çok ilginç bir projenin sahibi. Bu öyle bir proje ki hem çok yaratıcı hem çok zekice hem de oldukça farklı! Telmo’nun çocukken sahip olduğu hayal gücü, 20 yıl sonra digital sanat olarak yeniden ortaya çıktı. Telmo, çocukken yaptığı resimleri ve hayal gücünü bir gerçeklik içinde photoshop yardımıyla digital olarak yeniden düzenledi. The Kiddie Art serisi tuhaf görünümlü hayvanlardan oluşuyor. Ayakkabı şeklinde bir balina, dünyanın en küçük kabuğuna sahip bir salyangoz ve uzaylı görünümlü bir sinek koleksiyonun parçaları arasında yer alıyor. Bu koleksiyon, tipik bir erkek çocuğunun çizimlerinin tam olarak yansıması diyebiliriz.

Telmo, 4 yaşındayken sahip olduğu çizim yeteneğinin ne denli evrim geçirdiğini, objelerin orijinal resimlerini çizerek ortaya koyuyor. O şimdi, artistik ressam olarak Telmo Miel serisiyle Rotterdam’da çizimlerine devam ediyor.

Aslında bu seri, 20 yıl önce çocukların sahip olduğu hayal gücü ile 20 yıl sonra teknolojinin hayatlarımıza girmesiyle çocukların kaybettiği yaratıcılık arasındaki büyük farkı da gün yüzüne çıkarıyor. Tabikii teknoloji güzel şey ama sadece yetişkinler için!

The Kiddie Art serisi ile Telmo Pieper çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve şimdi sıra sizde!

kiddie-arts-artmanik2

kiddie-arts-artmanik3

kiddie-arts-artmanik4

kiddie-arts-artmanik5

kiddie-arts-artmanik6

kiddie-arts-artmanik7

kiddie-arts-artmanik8

kiddie-arts-artmanik9

kiddie-arts-artmanik10

0 Yorum Yorum Yap →