El Yapımı Saykodelik Kolaj Çalışmaları

Hugo Barros tarafından hazırlanan bu çalışmalarda, nostaljik ve sıradan görseller kullanılmış. Fakat sanatçı onları; dikkat çeken, el yapımı, saykodelik kolaj çalışmalarına çevirmiş.

Lizbon’da ikamet eden sanatçı; evren hakkındaki bilinçaltında bulunan merakımızı yakalamak için, saykodelik kompozisyonlar yaratıyor. Bunu bilim kurgu dergi kapağı kağıt hamurları, eski aile fotoğrafları gibi vintage parçalar kullanarak sağlıyor.

O, genellikle benzer biçimsellikteki elementleri, içerikleri aynı olmaması ve sürreal bir görüntü elde etmesine rağmen çalışmalarında uyum duygusunu korumayı başarmış görünüyor.

el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-1  el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-3 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-4 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-5 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-6 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-7 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-8 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-9 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-10 el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-11el-yapimi-saykodelik-kolaj-calismalari-artmanik-2

0 Yorum Yorum Yap →