Hem Moda İkonu Hem Müzisyen Lady Gaga

Vitringez bünyesinde Biletix için yazdığım ve blog sayfasında yayınlanan Lady Gaga yazımı sizlerle de paylaşmak istedim 🙂 Lady Gaga geçtiğimiz hafta The Artpopball turnesiyle ilk kez Türkiye’ye geldi. Gelişiyle hayranlarını sevince boğan Lady’nin konseri oldukça renkliydi. Türkiye’de yapılan en iyi sahne showları arasında yer alan konser, yaklaşık 25bin kişiyi ağırladı. Konsere birbirinden çılgın ve renkli kıyafetleriyle katılan Lady Gaga hayranları da konser alanında renkli görüntüler oluşturdu. Sahnede sürekli kostüm değiştirerek hayranlarına eşlik eden Gaga, dansçılarıyla birlikte sergilediği performansla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sadece şarkılarını değil, stilini de beğendiğim bu kadın tam bir çılgın. Kendi instagram hesabına dayanarak söyleyebilirim ki, gerçekten kliplerinde gördüğümüzden farklı değil! Muhteşem bir müzisyen, popüler kültür dehası, moda ikonu, söz yazarı ve bütün bunların yanında çok güzel bir kadın! Bayıla bayıla takip ettiğim instagram hesabından sizin için 5 fotoğrafını ve bu fotoğraflara uygun 5 en iyi (kendime göre) şarkısını derledim. Tarzıyla kendine hayran bırakan Lady Gaga’yı kendi objektifinden daha iyi tanıma fırsatını bulacaksınız.

1. Bad Romance (2009)

Bad Romance şarkısı Lady Gaga’nın pop yıldızı olarak parladığı şarkılardan en önemlisi. Klibi de defalarca izlenmeye değer! Bu fotoğrafı kendi hesabından paylaştı ve kliptekinin aynısı.

Not: Kıyafeti, abartılı bulamayacağımız kadar güzel taşıyor.

Untitled

2.Born This Way (2011)

Lady Gaga klibin ilk 3 dakikasında ilahi bir ses tonuyla sessiz sedasız yürüyor. Her an patlamaya hazır bir bomba olduğunu anlamamak imkansız! Sonrasında müzik kopuyor ve dans..

Not: Fotoğrafta sakince gözlerini kapattığına bakmayın, 5 dakika sonra yerinden kalkıp ortalığı ayağa kaldırabilir.

1

3. Paparazzi (2009)

Paparazzi klibini izlerken, içinizden ne kadar güzel bir klip olduğunu geçirebilir ve klip bittiğinde ayakta alkışlayabilirsiniz. Ama yalnız değilsiniz çünkü bu klip, en iyi müzik videosu ödülünü aldı! Lady Gaga’nın bir kez daha tahta oturmasını sağlayan bu şarkı 2009 yılının en iyilerinden.

Not: Paparazzi’ye yakalanan en çılgın kadın.

2

4. Poker Face (2008)

Sözlerini tam olarak bilmesek de sağda solda çıkınca müziğine kendimizi kaptırdığımız Poker Face, en iyiler listesinde benim için ilk 5’e girmeyi başardı. Ve sizin de bana hak verdiğinizi biliyorum. Bu şarkıyı hepimiz bir yerlerden bir şekilde öğrendik ve playlist’imize aldık. Lady Gaga severler için konseri anlamlı kılacak bu şarkı, klibiyle de puanları topluyor.

Kendi objektifindenPoker Face Lady 

3

5. Alejandro (2010)

Veee listenin sonuna geldik! Finali en sevdiğim Lady Gaga şarkısı ‘Alejandro’ ile yapıyorum. Klibini de kendimi kaybederek izlediğimi itiraf etmeliyim. Yazının başında da söylediğim gibi bu kadın tam bir moda ikonu! Her klibinde ayrı bir tarz, ayrı bir hava.

Not: Aşağıdaki fotoğrafın kliple alakası olmadığını kabul ediyorum ama paylaşmadan edemezdim. Sizce de çok güzel değil mi? 🙂

4

0 Yorum Yorum Yap →