NBA Maçlarının Renkli Ayakkabıları

ABD’de kurulmuş profesyonel basketbol ligi olan NBA, dünyanın en çok ilgi gören spor organizasyonlarından biri. Bu yüzden NBA maçları ve finaller oldukça renkli. Her maçta görsel bir şölene dönen organizasyon, dünyada binlerce basketbol sever tarafından izleniyor.

Her milletten ve her ırktan olan NBA oyuncuları kendi ülkeleri için bir gurur kaynağı. Çünkü bir basketbolcunun NBA takımlarından birine seçilmesi oldukça zor. Ömer Aşık, Semih Erden, Hidayet Türkoğlu, İbrahim Kutluay ve Mehmet Okur ülkemizden NBA ligine giden basketbolcular arasında. Türkiye liginde de kendilerine hayran bırakan bu oyuncularımız, ABD’de de oldukça büyük ilgi gördü.  Türkiye her ne kadar basketbolda  Litvanya kadar ekol bir ülke olmasa da, lig maçlarında gayet başarılı. Belki ülkemizde sabaha karşı yayınlanan NBA maçları daha erken saate alınsaydı, bizden de NBA takımlarına daha fazla oyuncu giderdi. 🙂

Utah Jazz formasıyla Mehmet Okur

mehmet-okur-nba-artmanik-11

Basketbolcuların kendileri kadar giydikleri ayakkabıları da dikkat çekiyor. Nike, Adidas, Reebok, And1 gibi markalar oyuncular için kendilerine özel basketbol ayakkabıları üretiyor. Oldukça renkli olan bu ayakkabılar için maçların en dikkat çeken parçası diyebiliriz. Buyrunuz oyuncular ve ayakkabıları..

Kobe Bryant 

Los Angeles Lakers v Sacramento Kings

Kevin Durant

Oklahoma City Thunder v Minnesota Timberwolves

Chris Paul

Los Angeles Clippers v Sacramento Kings

Derrick Rose 

Denver Nuggets v Chicago Bulls

Carmelo Anthony

Miami Heat v New York Knicks

Michael Jordan

1995 Eastern Conference Semi-Finals Game 1: Chicago Bulls vs. Orlando Magic

Dwyane Wade

2013 NBA Finals - Game One

John Wall

Toronto Raptors v Washington Wizards

Lebron James

Indiana Pacers vs Miami Heat - Game One

Dwight Howard

Los Angeles Lakers v Golden State Warriors

 

4 Yorum Yorum Yap →