New York’ta DKNY Rüzgarı

Dünyaca ünlü DKNY markasının yaratıcısı olan Donna Karan‘ın ilginç ve aynı zamanda hayallerinin peşinde koşanlar için örnek olabilecek iyi bir hikayesi var.  New York’ta dünyaya gelen modanın kraliçesi, mağazalarda satış elemanı olarak çalışan annesinin sayesinde moda dünyasının içine girdi. Çocukluğu mağazalarda geçen Donna Karan, 20 yaşına geldiğinde modacı olmaya karar verdi ve bu alanda eğitim almaya başladı.

Kendi tarzında kıyafet bulamadığı için daha çocuk yaşlarda koleksiyonlar hazırlamaya başladı. Ama maddi sıkıntılardan dolayı okulu bitiremedi. Birden annesinin sayesinde Anne Klein ile tanıştı ve moda kariyeri baştan başladı. 1984 yılına kadar Anne Klein markası altında çalıştıktan sonra artık kendi ayakları üzerinde durmaya karar verdi ve en sonunda kendine ait olan DKNY markasını yarattı.

Ünlü tasarımcı, 1985 yılında ilk koleksiyonu olan Seven Easy Pieces’i moda dünyasına sundu ve basında büyük bir ilgi gördü. Bu koleksiyonunda kendi gibi kariyer sahibi olan kadınlar için hem şıklığı hem de rahatlığı sağlayabilecekleri kıfayetleri tanıttı.

DKNY’nin diğer büyük markalardan en büyük farkı fiyatlarının uygun olması. Bunun sebebi ise, kadınların uygun fiyata şık kıyafetler alarak kendileri elegant hissetmelerini sağlamak.

Sadece kariyer sahibi iş kadınları için değil, balo gecelerinde ünlü kadınların da giyilebileceği kıyafetler tasarlayan Donna Karan, törenlerin vazgeçilmez tasarımcılarından biri. Twilight adını duyuran Ashley Greene, Donna Karan elbisesinin içinde gecenin en şık kadınları arasında yer alıyor.

dkny-artmanik4

İlk başlarda sadece kadınlara hitap eden DKNY, daha sonra çocuk ve erkek giyime de yöneldi. Donna Karan’ın DKNY Jeans, DNKY Active, DKNY Underwear, DKNY Juniors, DKNY Kids, DKNY Baby ve Donna Karan Collection gibi farklı insanlara hitap eden tasarımları bulunuyor.

Sizin için en popüler Donna Karan tasarımlarını sıraladık;

dkny-artmanik1

dkny-artmanik-2

dkny-artmanik6

dkny-artmanik8

dkny-artmanik9

dkny-artmanik10

dkny-artmanik3

dkny-artmanik5

0 Yorum Yorum Yap →