Sineklerin Tanrısı İzlanda’daki Moda Çekimine İlham Veriyor

William Golding‘in 1954 basımı Sineklerin Tanrısı kitabından ilham alan fotoğrafçı Elisabeth Toll, Almanya’nın Grazia dergisinin Aralık sayısında başyazı olarak klasik bir hikayeyi hayata geçirdi. Stilist Birgit Schlotterbeck, model Ilva Heitmann, yapımcı Inga Lisa, kuaför ve makyöz Thorsten Weiss ile İzlanda‘da hayata geçirilen proje oldukça fantastik görüntülere sahip. Baş döndürücü manzaraları muhteşem sahne tasarımlarıyla birleştiren fotoğrafçı, ilgi çekici bir projeye imza attı.

sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-2

Toll, fotoğrafçılıktan önce arkeoloji, tarih ve hukuk alanında çalışmalar yapıyordu. Daha sonra karanlık oda baskıları ve el rötuşları konusunda uzmanlaşmaya başladı ve şuan dijital çalışmalar yapmasına rağmen  eserlerinde uzmanlık alanını korumaya çalıştığını görüyoruz.

Toll, Paris’te çeşitli fotoğrafçıların asistanlığını yaptıktan sonra portre çalışmalarına ve modaya döndü. O, zamanını Stockholm ve Paris arasında kitaplardan ve filmlerden ilham toplayarak geçiriyor.

sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-3 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-4 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-5 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-6 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-7 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-8 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-9 sineklerin-tanrisi-izlandadaki-moda-cekimine-ilham-veriyor-artmanik-10

 

 

0 Yorum Yorum Yap →