Tasarımcıların Güçlü İnternet Sunumuna Sahip Olmalarını Gerektiren 10 Neden

Eğer ağırlıklı olarak baskı tasarımcısı olsanız bile internet üzerinde bir portföye sahip olmamanız için bir bahane olmamalı. Fiziksel anlamda bir porföyünüz olsa bile internet siteleri artık sizden ekstra şeyler bekliyor.

Portföyünüz kritik bir önem taşıyor. Çünkü müşteriler sizi kiralamak veya size komisyon vermek için genellikle portföyünüzü inceler. Portföyünüz müşterilere sizin hakkınızda yeteneğiniz, tecrübeniz ve bakış açınız gibi bilgileri doğrudan verir.

Bu bilgiler ışığında gelin portföyünüzü neden internette göstermeniz gerektiğini inceleyelim.

tasarimcilar-guclu-internet-sunumu-nedenleri-artmanik-1

1. Hızlı ve Oluşturulması Kolay

Günümüzde birçok şirket eksiksiz online portföy çözümleri sunuyor. Yapmanız gereken bir şablon seçmek ve istediğiniz resmi, sayfaya sürükleyip bırakmak. Bu da en iyi yaptığınız şey için zaman harcayacağınız anlamına geliyor: Yaratıcı olmanıza.

2. Düzenli Olarak Yeni İçerik Girin

Yeni içerikler, web sitelerini başarıya götüren anahtarlardır. Bu yüzden iyi bir online sunum blog ve galeri de içermeli. Takipçileriniz çoğalmasını istiyorsanız içerikleriniz daima taze olmalı. Böylece siteniz zor anlarınızda bile canlı kalmaya devam edecektir.

Sitenizin görünümünü yenilemek mi istiyorsunuz? Squarespace sitesi ile hızlıca, profesyonel ve etkileyici bir portföy oluşturabilirsiniz. Bu site aynı zamanda portföyünüzü bloğunuzla desteklemenizde de yardımcı oluyor. Böylece takipçilerinizin güncel bilgilerinize ulaşmasını sağlamış oluyorsunuz.

3. İstediğiniz İşi Almak İçin Sayfanızı Organize Edin

En beğendiğiniz projeniz, aradığınız işi almak için en uygun şey olması anlamına gelmez. Projelerinizi belli bir şekilde gruplamak bu yönden fena bir fikir sayılmaz. Portföy siteleri bu konuyu kolaylıkla hallediyor. Oluşturacağınız projeyi sitenizin belirli bir yerine link olarak koyun yeter.

4. Müşterileriniz Sizinle Anında İletişime Geçebilmeli

Online sitelerdeki varlığınız, müşterilerin sizinle rahatça iletişime geçebileceği bir sayfaya sahip olmalı. Bunun için en iyi yöntem ana sayfanızda insanların sizinle nasıl iletişime geçebileceğine dair bilgiler vermek olacaktır. Farklı insanlar, farklı iletişim yöntemleri de kullanabilir. Bu yüzden olabildiğince çeşitli iletişim şekli barındırın. Örneğin; İnstagram, Twitter, Pinterest, Google+ Dribbble vs.

5. Önceki Müşterilerinizin Desteğini Alın

Hoşunuza gitsin veya gitmesin kelimeler sizin ne kadar muhteşem olduğunuzu anlatmaya yeterli olmayacak. Müşteriler için tavsiye ve görüş formu oluşturarak sitenize koymak bu konuda size yardımcı olacaktır. Referanslarınız müşterilere, güvence ve doğruluk hissi verecektir.

tasarimcilar-guclu-internet-sunumu-nedenleri-artmanik-2

6. Kendinizle İlgili Bilgiler Verin

Portföy web sitenizi bir özgeçmiş olarak düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken içerikleri güncel tutmak ve bu içeriklerin sizin yeteneğiniz hakkında bilgi vermesini sağlamak. Eğer gerçek hayatta utangaç biriyseniz bu yöntem kararlı bir yapıya sahip olacak ve profesyonelliğinizi tasvir edecektir. Artık bunun üstüne gidebilir ve kendinizi pazarlayabilirsiniz!

7. İstediğiniz Kadar Büyük Olabilir

Gerçek portföyünüzde bütün işlerinizi barındırmak isterseniz bu çok büyük ve kullanışsız olabilir. Ancak internet üzerinden bu iş böyle değil. Bütün çalışmalarınızı iyi ayarlanmış bir menü sistemiyle düzenli olarak sınıflandırabilirsiniz.

tasarimcilar-guclu-internet-sunumu-nedenleri-artmanik-3

8. Bilgiler Her Zaman Elinizde

Diyelim ki bir etkinlikte işinizle ilgilenen müşterilerle karşılaştınız. Kocaman bir portföy, özgeçmiş veya iş kartınızın yerine geçebilecek daha kullanışlı bir şeyiniz var: Akıllı telefon.

Ücretsiz indireceğiniz uygulama ile bütün bunlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca wi-fi sorununu düşünmeyin. Bu uygulama internete ihtiyaç da duymuyor.

9. Referans Gösterin

Geçmişinizi en iyi gösteren bilgilerden biri de eski müşterilerinizdir. Eğer geçmişte tanınan bir firmayla çalışmışsanız bu elinizi daha da güçlendirecektir. Ancak böyle bir durum yoksa önceki işlerinizin listesini oluşturmak karşıya güven verir.

10. Canlı Sunum Gerçekleştirin

Daha önceki yaptığınız ve müşterilerinizin kullandığı tasarımları sitenizde sunmak aynı zamanda sizin için canlı sunum niteliği de taşıyacaktır. Böylece müşteriler yeteneğiniz konusunda içlerini ferah tutacak ve ne kadar iyi olduğunuzu görecekler.

Sizlerle tasarımcılar için aslında herkesi için geçerli olabilecek “güçlü internet sunumuna sahip olunması için 10 sebep örnekledik. Tasarım sayesinde zengin olmak konusu ilginiz çeker ise buyrun 🙂

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →