Alexander McQueen İlkbahar/Yaz 2015 Koleksiyonu

Lee Alexander McQueen, İngiliz moda tasarımcısı ve desinatör. Alexandar, 1996-2001 seneleri arasında Givenchy’de baş tasarımcı olarak çalıştı ve en sonunda kendi adına ait olan Alexandar McQueen markasını yarattı. Moda dünyasındaki başarıları sayesinde dört kere Yılın İngiliz Tasarımcısı ödülüne layık görüldü. 2oo3 yılında Uluslararası Tasarımcı ödülünü alarak, ününe ün kattı.

Kariyeri boyunca büyük markalarla ve ünlü isimlerle çalısan Alexander McQueen, oldukça farklı ve sıradışı tasarımlara sahip. Özel yaşantısında açıkça gay olduğunu söylemesiyle dikkatleri üzerine çekti, asi tavırları ve tasarımları ile İngiliz modasının serserisi olarak adından söz ettirdi.

McQueen’in ölümü 11 Şubat 2010 öğleninde duyuruldu. Sabah, hizmetçisi onu Londra, Green Street’teki evinde asılmış olarak buldu. Acil sağlık görevlileri çağrıldı ve olay yerinde öldüğünü bildirdi. McQueen Londra Moda Haftasından günler önce, ve 75 yaşındaki annesinin kanserden ölmesinden dokuz gün sonra öldü. Tasarımcının arkadaşı David LaChapelle, öldüğü zaman McQueen’in “çok sayıda uyuşturucu aldığını ve çok mutsuz olduğunu” söyledi. 

Ölümüyle moda dünyasında derin üzüntüye sebep olan Alexander’ın, marka çalışmaları ve defileleri devam ediyor. 2015 için hazırlanan koleksiyon görücüye çıktı. Alexander McQueen İlkbahar/Yaz 2015 Koleksiyonundan özel ve sıradışı parçaları sizin için derledik. Buyrunuz..

Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week Alexander McQueen - Runway RTW - Spring 2015 - Paris Fashion Week

0 Yorum Yorum Yap →