Game of Thrones 6. Sezon Sürprizlerle Geliyor

Game of Thrones 6. sezon yeni sürprizleriyle 24 Nisan’da bizlerle buluşuyor. Hepimizin kalbine ‘taht’ kurmuş Game of Thrones 5. sezonda birçok olayla bizi şaşırttı ve kafamızda soru işaretleri bıraktı. Fenomen dizinin 6. sezonu da belli ki heyecanı doruklara çıkaracak.
6. sezondan birkaç görselle durumların ne olduğunu az da olsa seyircilere gösteren dizinin geçtiğimiz sezonundaki çarpıcı olayları ve karakterlerin seyrini gelin hep beraber hatırlayalım ve 6. sezonu tahmin edelim.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-1

Öncelikle 5. sezonun final sahnesi hepimizin yüreğini dağlamış, üzüntülere boğmuştu. Jon Snow nasıl ölebilirdi? Hem de Oliver tarafından bıçaklanarak. Bu nasıl dayanılmaz bir acıydı… Neyse ki birkaç tüyo Jon’un ölmediğini ama 6. sezonda eskisi gibi olmayacağını bize gösterdi. 6. sezonun görselleri arasında Jon’a pek yer verilmese de kurtarıcımızın diziye hala devam ettiğini artık biliyoruz.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-2

Arya Stark listesinden birini gözlerini alarak öldürmeyi başarmıştı. Fakat bu doğru bir hareket değildi elbet çünkü no one yani hiçkimse olmadan bir can alması yanlıştı. Bu yüzden arkadaşı olarak gördüğü Jagen H’ghar tarafından gözleri alınarak cezalandırıldı. Fakat bu olaydan sonra Arya’nın daha da güçleneceği ve arkadaşının izinden gideceği fikri ortaya çıkıyor.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-3

Sansa Stark, Theon Greyjoy ile elele vererek Bolton Kalesinden kaçmışlardı hatırlarsanız. Artık Sansa’nın bir Stark olduğunu hatırlaması ve güçlü bir kadın olarak karşımıza çıkmasını umutla bekliyoruz!

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-4

Şüphesiz bu sezona damgasını vuracak en önemli isimlerden biri Bran Stark. İki sezondur ortalıkta görünmeyen Bran’a ne olduğunu düşünecek vakit bile bulamamıştık aslında. Ama Bran tüm gücüyle ve ‘üçüncü gözü’ yle Westeros’un kaderini çizebilecek bir diğer kişi olarak 6. sezonda karşımıza çıkıyor.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-5

Son olarak mavi gözleri ve mükemmel güzelliğiyle, üç ejderha evladıyla ne yapacağı akıllarımızda hep soru işareti olarak kalan Daenerys Targaryen 5. sezonda ejderhalarıyla ciddi problemler yaşıyordu. Sezon finalinde halkının isyanı sonrası ejderhasına atlayıp tekinsiz yerlere gitmiş ve yerli halk tarafından kaçırılmıştı. 6. sezonda ejdarhaların annesinin akıbeti de en çok merak edilen konulardan biri.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-6

Akgezenler ne olacak, Starklar birleşip Winterfell’de mutlu mesut yaşayabilecekler mi, Westeros’un kaderi kimin ellerinde olacak, peki Jon; ona ne olacak? Bu soruların cevaplarını öğrenmek için maalesef 24 Nisan’a kadar beklememiz gerekecek.

game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-7game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-8game-of-thrones-6-sezon-surprizlerle-geliyor-artmanik-10

Game of Thrones 6. Sezon Trailer 

0 Yorum Yorum Yap →