İnsan Portreleriyle Ağaçsakal Manipülasyonları

Baştan uyarmalıyız ki; fotoğrafları gördüğünüzde biraz ürkeceksiniz! Ama bu ürkme hali çok kısa sürecek. Çünkü sanatçının arkadaşlarının portrelerini kullanarak yaptığı çalışmanın detaylarını farkettiğinizde sanatçının hayal gücüne hayran kalacak ve fotoğraflara daha yakından bakacaksınız.

Treebeard olarak nitelendirdiği bu çalışmalarda, arkadaşlarının fotoğrafları üzerine foto-manipülasyonlarla bitkiler yerleştirmiş. Çalışmalar bize, Yüzüklerin Efendisi serisindeki Orta Dünya‘daki Entlerden Ağaçsakal‘ı hatırlatıyor.

Sanatçı Cal Redback başlangıçta yaptığı çalışmayı daha sade bir şekilde hayata geçirdikten sonra, Photoshop‘un etkili olacağını düşünmüş ve arkadaşlarının portrelerini Photoshop’ta karıştırarak daha yaratıcı ve daha gerçekçi bir hale dönüştürmüş.

insan-portreleriyle-agacsakal-manipulasyonlari-artmanik-2 insan-portreleriyle-agacsakal-manipulasyonlari-artmanik-3 insan-portreleriyle-agacsakal-manipulasyonlari-artmanik-4 insan-portreleriyle-agacsakal-manipulasyonlari-artmanik-5 insan-portreleriyle-agacsakal-manipulasyonlari-artmanik

0 Yorum Yorum Yap →