İsrailli Tasarımcı Lazarovich’in Bilinçli Moda için Gaz Maskesi Tasarımları

Gaz maskeleri kaos ortamlarında çok kullanışlı ancak söz konusu moda olunca ideal aksesuar olarak görülmüyor, hatta insanlarla etkileşime girmekte bile zorlanabilirsiniz. Ancak İsrailli endüstri tasarımcısı Zlil Lazarovich insanların gaz maskesi algılarında değişikliğe gidiyor. Dünyanın ilk ‘Sosyal Gaz Maskesi’ni’ üretiyor ve bu ürün sadece şık ve stil sahibi değil aynı zamanda insanlarla kesintisiz etkileşim imkanı sunuyor.

Bu yeni ürünle evinizde kanepenize uzanıp film keyfi yapabilir, insanların garip bakışlarına maruz kalmadan dışarı çıkabilir, kısaca günlük hayatta yaptığınız birçok şeyi yapabilirsiniz. Lazarovich; “Geniş camlar yanağınızı, kaşlarınızı ve göz çevrenizi açığa çıkararak ifadenizi ortaya koymanızı sağlıyor.” diyor. “ Geniş ve yanağa benzeyen yapısı sizi kuru kafaya benzetmektense size sağlıklı ve mutlu bir ifade kazandırıyor. Diğer maskelerin aksine ‘Sosyal Gaz Maskesi’ sizin yüzünüzü kapatmıyor, size güçlü pozitif bir görüntü sunuyor”

bilincli-moda-gaz-maskesi-tasarimi-artmanik-2

Gaz maskeleri 1. Dünya Savaşından bu yana kullanılıyor ancak kimse görünüşü üzerine bir ilerleme girişiminde bulunmadı. Lazarovich çocukluğunda tecrübe ettiği Körfez Savaşı’nın bu girişiminde ilham kaynağı olduğunu belirtiyor. Lazarovich” Alarmların sesini, panikleyen insanları ve ailemin bana gaz maskesi takarak evimizin barınağında saatlerce beklediğimizi hatırlıyorum”diyor. Ancak Lazarovich maskesini şu an için satışa sunmayı planlamıyor.

bilincli-moda-gaz-maskesi-tasarimi-artmanik

Bu proje şu an onun için bir konsept. Ancak ileride kriz dönemlerinde insanların daha iyi iletişim kurmasına ve daha pozitif gözükmeleri için girişimde bulunmak istiyor.

bilincli-moda-gaz-maskesi-tasarimi-artmanik-4 bilincli-moda-gaz-maskesi-tasarimi-artmanik-5 bilincli-moda-gaz-maskesi-tasarimi-artmanik-6

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →