Junk Kutusunda Moschino Var

Yemeğe kim mi geliyor? Ronald McDonald, Coco Chanel hatta SpongeBob. Özel menü ise junk fashion yani önemsiz moda. Jeremmy Scott misafirlerini eğlendirmek için hiç beklenmedik bir şekilde Moschino tarafından tasarlanmış FW koleksiyonunu masaya çıkarıyor. Tessabit’s Blog hikayeye böyle başlamış ama söyleyebilirim ki kesinlikle gerçeklik payı var! Mutlaka yemeğe gelip çok eğlenmiş olmalılar. 🙂

10649493_3167873_500-224x300

 

Aslında bütün bu yaratıcılık geçmişten gelen trendler ile modern arzuları bir araya getirince ortaya çıkıyor. Junk fashion denilen akım bu aşamada devreye giriyor ve çöp olarak görülen nesneler şık bir şekilde yanyana diziliyor. Özellikle food fashion bu anlamda akımın öncüsü.

macs-main

 

Unutulmayanlar listesine giren Chanel elbiseler, dünyanın en ünlü fast food markasının ikonik renklerine boyandı, komik hamburger kutuları çapraz çanta haline getirildi. Sonuç mu? Kesinlikle komik ama bir o kadar da akıllıca!

Jeremm Scott, tüketim kültürünü, saf pazarlama yöntemlerini ve bunları nasıl uygulayacağını gayet iyi biliyor. Moschino harflerine verdiği parlaklık, altın detaylar ile göz alıcı bir cazibe yaratıp ve bunu tüm aksesuarlarda kullanıyor.

Schermata-2014-07-30-alle-12.46.42

 

Jeremmy yarattığı junk ve food fashion ile çikolatadan, şekerden ve cips kartonlarından ilham alıyor. Baskılar, renkler ve pop kültüründen gelen yansımalarla gece kıyafetlerini, elbiseleri hatta geneleneksel kumaşları bir araya getiriyor. Jeremmy’e göre Moschino geleceğe dönüyor, modern ile gelenekseli eleştirici bir doğayla bütünleştiriyor. ”Bu yeni bir tat.”

Schermata-2014-07-30-alle-12.48.34

0 Yorum Yorum Yap →