Ses Dalgaları ile Doğayı Birleştiren Şiirsel Güzellikteki Kombinasyonlar

Tasarımcı Anna Marinenko nehir kıyısında otururken karşı sahildeki sazların suya yansıyan çizgilerini farkediyor. Sudaki yansıma, Marinenko’ya estetik bir şekilde müzikteki ses dalgalarını anımsattı. Bunun sonrasında Ukraynalı sanatçı ses dalgaları ve doğa arasında görsel bir bağlantı kurdu. Bu keşif sonrasında ise “Doğanın Ses Formu Dalgaları” başlıklı, aşağıdaki gibi mükemmel sonuçlar çıktı.

Marineko’nun çalışmaları iki farklı şekilde kafasında oluşturuyor. Ağaçlar, ufuk çizgileri, dağları ve dahasını müzik ses dalgaları ile eşleştiriyor. Ayrıca ilgisiz elemanları tek bir görüntü oluşturmak için yan yana diziyor. Bu şiirsel kombinasyonlar arasında dikkat çekenler ise uçağın yarattığı havadaki iz ile ses dalgalarının müthiş uyumu ve doğadaki uzun çim yapraklarıyla düzenli bir akış sağlayan çalışmalar olsa gerek.

Bu seri bize, alışılmadık bağlantıların mükemmel uyumunu vurgulamış oluyor. Sanatçının sizler için çalışmalarını derledik.

ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-1 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-2 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-3 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-4 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-5 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-6 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-7 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-8 ses-dalgalari-ve-doga-ile-siirsel-kombinasyonlar-artmanik-9

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →