Sürrealizm ile Farkındalık Yaratmak

Rob Woodcox, 24 yaşında Güzel Sanatlar fotoğrafçısı, öğretmen ve yardımsever bir kişi. ABD’nin Oregon eyâletinin Portland kentinde ikamet eden sanatçı, fotoğrafları sadece sanat için çekmiyor. Aynı zamanda o, dünyayı iyi bir yere çevirmek için kişilerin farkındalıklarını sürrealizm ile arttırmayı amaçlıyor.

2009 yılında fotoğrafçılığa başladığında, 2013 yılına kadar tam zamanlı olarak kariyeri fotoğrafçılık olmuş. Rob kendisini ve çalışmalarını anlatırken şu sözleri sarfediyor: ”Ben serseri bir ruha sahibim ve gerçekliği, hatıraları ve rüyaları birleştirerek canlı hikayeler yaratmayı seviyorum. Benim fotoğrafçılık çalışmalarımın temel amacı, insanlık için olumlu değişiklikler yaratmak.”

surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-1

Ayrıca o, her sürreal fotoğraf konseptinin sadece kendi deneyimi olmadığını aynı zamanda insanları hikayelerine anlam katmaları için cesaretlendirdiğini söylüyor. Özellikle evsiz ve sahipsiz çocuklar için oluşturduğu kampanyada, çocuklar için kendilerine güvenmenin ve kendilerini keşfetmenin yolunu gösteriyor.

Rob ve arkadaşları sahipsiz çocuklara yardım etmek için yeni bir fon oluşturdular. Rob yeni işler yaratmaya ve reklamını yapmaya devam ediyor ve diğer sanatçılarla birlikte işbirliği yapmanın önemini vurguluyor.

”Hayat, inanılmaz bir yolculuk ve biz dünyaya gözlerimizi açtığımızda sonsuz bir güzellik ve sihirle karşılaşıyoruz. Umarım benim fotoğrafçılığım, gözlerini özgürlüğe açar ve kendi gücünü keşfetmeni sağlar”

surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-2 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-3 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-4 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-5 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-6 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-8 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-9 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-10 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-11 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-12 surrealizm-ile-farkindalik-yaratmak-artmanik-13

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →