Ukrayna’nın En şık Evsizi “Slavik”

Ünlü bir kişi olabilmek için çok zengin olmanıza gerek yok. Evsizler yüzleştiği binlerce zorluğa rağmen kendi mahallelerinde ve yaşadıkları şehirlerde meşhur kişiler olabiliyor. Slavik, 55 yaşında ve Ukrayna’nın Lyiv kentinde yaşıyor. Kendine has bir karakter. Evsiz olmasına rağmen hergün farklı bir kıyafetle görünüyor.

Ukraynalı fotoğrafçı Yurko Dyachyshyn tarafından farkedilmiş ayrıca “Slavik’in Modası” adlı evsiz adamın fotoğraflarından 100 resimlik bir seri hazırlamış. Ukrayna’nın En şık Evsizi olan Slavik’in birbirinden ilginç fotoğraflarını sizlerle paylaşıyoruz.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-1

“Slavik 55 yaşında. O bir evsiz çingene fakat sıradan bir kişi değil. Onun yaşam stili diğer evsizlerden farklı. O, elinde bir sürü torbayla gezmiyor ve çöpleri karıştırmıyor” diyor fotoğrafçı Yurko Dyachyshyn.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-2

Slavik neredeyse hiç bir zaman aynı kıyafetleri giymiyor. Bunun yanında günde bir bazen de iki kez kıyafetlerini değiştiriyor. Saç modelini ve düzenli olarak sakallarını düzeltiyor.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-3

Bir evsiz için bu nasıl mümkün olabiliyor. Bir yerlerde gizleniyor ve hiç kimse onun hakkında birşey bilmiyor. Nerede bulunduğu hala gizliliğini koruyor.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-4

Bu fotoğrafların sadece onun istediği zamanlarda ve mekanlarda çekildiğini belirten Yurko, 2 sene içerisinde tüm bu fotoğrafları çekmiş. İlk başlarda her gün ya da her hafta ya da her ay karşılaştık. Daha sonraları git gide bana alıştı ve o, beni nerede olduğumu bilmeden aradı. Karşılaşabileceğimiz yerlere gitmeye çalıştık. Aksi takdirde onunla anlaşıp bir yerlerde buluşmak mümkün değildi.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-5

Ne yazıkki 2013’den beri Slavik’in nerede olduğu bilinmiyor.

ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-6ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-7 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-8 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-9 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-10 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-11 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-12 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-13 ukraynanin-en-sik-evsizi-slavik-artmaik-14

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →