Adobe XD Video Dersleri

Adobe XD, özellikle tasarımcılar için web sitelerinden, mobil uygulamalara, mockup, wireframe ve ses etkileşimlerine kadar kullanıcı deneyim adımlarınızı tasarlamanın, prototiplemenin ve paylaşmanın en hızlı yoludur. Üstelik ücretsiz.

Bizde sizler için UI/UX tasarım becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olması adına sizler için bir kaç Adobe XD video derslerini aşağıda paylaşıyoruz.

Mobil Profil Ekranı Tasarlama

Bu Adobe XD eğitimi “Codeshape” Youtube kanalı tarafından paylaşılan eğitici bir video. Bu videoda, Adobe XD’yi kullanarak güzel bir mobil profil ekranı tasarlamayı öğrenebilirsiniz.

Mobil E-ticaret Ürün Detay Sayfa Ekranı

Bu derste, Adobe XD kullanarak bir Mobil E-Ticaret Ürün Detay Sayfası tasarlamayı öğreneceksiniz. Eğitmen bu videoda sesli olarak anlatmamış. Sadece fon müziği ile gösterilen videoda sonuç tertemiz bir tasarıma dönüşüyor.

Adobe XD kullanarak Nasıl Simge (Icon) Çizilir?

Eğitmen Dansky, Adobe XD kullanarak en popüler 10 ikonun nasıl çizileceğini gösteriyor. Adobe Illustrator vb. programlara ihtiyaç duymadan artık kendi kişisek ikonlarınızı oluşturabileceğiniz bu eğitim gerçekten çok faydalı olacak.

Adobe XD ile Mobil Üye Giriş Ekranı Tasarlama

XDGuru’nun bu yeni Adobe XD eğitiminde, hayali bir dış mekan uygulaması için nasıl güzel ve temiz bir kayıt ekranı tasarlayacağınızı göstereceğiz. Bu ekran için Josefin Sans gibi harika bir Google fontu kullanan ekip ücretsiz stok fotoğraf olarakda Pexel‘den faydalanmış. Xd kaynak dosyasını da bizimle paylaşıyor. Buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Adobe XD Web Tasarım Eğitimi

DesignCourse tarafından paylaşılan bu Adobe XD eğitimi ile temiz ve güzel bir ana sayfa tasarlamayı (Windows’ta) gösteriyor. 30 dakika uzunluğunda ve çok bilgilendirici olan eğitimi hemen izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Adobe XD ile Çalışır Bir Switch Buton Oluşturma

Caler Edwards tarafından hazırlanan bu Adobe Xd Eğitiminde, ON / OFF Switch butonu nasıl çizilir, IOS üzeirnde nasıl kullanılır ve UI Switch işlevini yapmak için prototip sekmesinin nasıl kullanılacağını gösteren çok kullanışlı bir Adobe XD dersi.

Adobe XD ile Mobil Arkadaşlık Uygulaması Nasıl Tasarlanır?

XDGuru, bu yeni Adobe XD eğitiminde, mobil arkadaşlık uygulaması için konsept oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu gösteriyor. Kaynak .xd dosyasını indirmek için buraya tıklayın.

Gördüğünüz gibi, bu mockup çok ünlü bir buluşma uygulamasından ilham alıyor; Tinder. Gün geçtikçe geliştirilen Adobe XD programı üzerinden videoyu paylaşan ekip iyi bir iş çıkarmış.

Adobe XD ile Seyahat Uygulaması Tasarımı (UI/UX Tasarım Eğitimi)

XDGuru’nun bir diğer videosu olan bu Adobe XD eğitiminde seyahat uygulamasını nasıl tasarlayacağımız gösteriliyor. Bu 40 dakikalık videoda; sıfırdan birkaç simge tasarlamanın ne kadar kolay olduğu, gradyanların nasıl kullanılacağı, “Repeat Grid” özelliğini kullanarak tasarımınızdaki içeriği çoğaltmanın ne kadar pratik olduğunu ve daha fazlasını öğreneceksiniz.Kaynak .xd dosyasını indirmek için buraya tıklayın.

0 Yorum Yorum Yap →