Bağımlılık Yaratan 10 Netflix Dizisi

Netflix son yıllarda herkesin tutkunu olduğu dizileri yayınlamasıyla herkesin bildiği ve beğenerek takip ettiği bir kanal haline geldi. 1997 yılında kurulmuş olan şirket özellikle 2009 yılından sonra büyük bir sıçrama yaşamış ve 19 Ekim 2015 itibariyle 70 milyon aboneye sahiptir. 2016 yılının başlarından itibaren Türkiye’de de yayın vermeye başlayan kanalın hem dizi hem de film olarak çok geniş bir yelpazesi var. Her geçen gün arşivini daha da geliştiren Netflix’in kesinlikle izlemeniz gereken benzersiz dizilerini sizler için derledik.

10- Love (IMDb 7.7)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-1

Komedi türündeki dizinin 10 bölümlük ilk sezonu 19 Şubat 2016’da yayınlandı. Netflix tarafından şimdilik 2 sezon olarak anlaşılan dizi 12 bölüm olarak yayınlanacak. Günümüz modern ilişkilerini gerçekçi bir bakışla anlatmaya çalışan dizide kendinizden de birçok kesitler bulacaksınız.

9- Master of None (IMDb 8.2)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-2

İlk kez 6 Kasım 2015’te yayımlanan dizi 2 sezonunu bitirdi bile. Amerikan komedi-drama tarzında olan dizi başroldeki Aziz Ansari’nin hayatını konu alıyor ve komedyenin hayatından kesitlere yer veriyor. 2017 Şubat ayında 3. sezonuyla ekrana gelecek.

8- Bloodline (IMDb 8.2)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-3

2015 yılında ilk bölümü yayınlanan dizi 2 sezonunu bitirdi ve 3. sezonuna hazırlanıyor. Korku ve drama tarzında olan dizide karanlık sırlarla dolu bir dizi insanın hayatları anlatılıyor. Florida’da bir otel işletmeciliği yapan ve yerli halk tarafından saygıyla karşılanan bir ailenin büyük ve baş belası oğullarının şehre dönmesiyle sırların da ortaya çıkması anlatılıyor.

7- Marvel’s Jessica Jones (IMDb 8.2)

kinopoisk.ru

2015’den beri yayında olan dizi 13 bölümden oluşuyor. Marvel çizgi romanlarından uyarlanan dizide; kimyasal bir sızıntı sonucu insanüstü bir güce sahip olan Jessica Jones’u ve onun maceralarını konu alıyor.

6- Orange is The New Black (IMDb 8.3)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-5

İlk bölümünden itibaren oldukça beğenilen dizi en son 4. sezonunu yayınladı. Piper Kerman’ın kendi hapishane hikayelerinden yola çıkarak yazdığı kitabından uyarlanan dizi, Netflix’in en önemli yapımları arasında yer alıyor.

5- Sense8 (IMDb 8.4)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-6

Bilim kurgu ve dram tarzında olan dizinin konusu da çok farklı. Dünyanın farklı yerlerindeki 8 farklı insanı ve bu insanların duygusal olarak bağlantıda oldukları hayatlarını konu alıyor. Siyaset, cinsellik, din, kimlik gibi gündelik hayatın konularını alan dizi her sınıftan ve ırktan insanı bünyesinde barındırıyor. En çarpıcı dizilerinden birtanesi olan bu yapım bolca karmaşık konu içeriyor.

4- Making a Murderer (IMDb 8.8)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-7

Gerçek bir olaydan esinlenerek senaryosu oluşturulan dizi, Amerikan adalet sisteminin yeniden sorgulanmasına yol açıyor. Mini dizi ve belgesel türlerinin karışımından oluşan dizi kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı ve oldukça beğenildi. Bir insanın haksız yere suçlandıktan sonra olayların nasıl gelişeceği ve bu olayların bir insanı nasıl etkileyeceği konu alınıyor. Bir solukta bitireceğiniz 10 bölümden oluşan bu diziye bir an önce başlamanızı tavsiye ediyoruz.

3- Black Mirror (IMDb 8.9)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-8

Bambaşka senaryolarla dizi dünyasına yepyeni bir soluk getiren favori dizimiz Black Mirror; modern toplumun ve bu toplumdaki bireylerin yeni teknoloji sistemleriyle hayatlarının gidişatını konu alan dizi her bölümüyle bizi mest ediyor. 2011 yılından beri yayınlanan dizi herkesin favori dizisi haline geldi.

2- Narcos (IMDb 8.9)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-9

Pablo Escobar’ın hayatını ele alan dizi ilk çıktığı günden beri büyük ses getiriyor. Suç ve uyuşturucunun bir adamın hayatının merkezinde yer almasını ve neleri yapabileceğini gerçekçi bir şekilde anlatan dizi Netflix’in en iyi yapımları arasında. Ayrıca Pablo Escobar yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

1- Stranger Things (IMDb 9.0)

bagimlilik-yaratan-10-netflix-dizisi-artmanik-10

Geldik listemizin birincisine. Stranger Things… Yayınlandığı ilk günden itibaren kimsenin ağzından düşürmediği, bütün ödülleri toparlayan oyuncuları ve efsane senaryosuyla gönlümüzün de birincisi. Kaybolan arkadaşlarını arayan 3 çocuk ve onlara yardım eden doğaüstü güçlere sahip bir kızın başına gelen olayları fantastik bir dille anlatıyor. Bir an önce başlamanızı tavsiye ediyoruz.

0 Yorum Yorum Yap →