Dan Rubin’e Göre Selfie Yerine Phonie

Dan Rubin bir İngiliz instagrammer ve yaratıcı bir yönetmen. Selfie kavramına benzersiz bir bakış açısı getirmesiyle popüler oldu.

Rubin’in yarattığı #phonie kavramıyla olmadığınız biri gibi görünmeyi başarabilir, o kişinin yakışıklılığını ya da güzelliğini kullanabilirsiniz. Tabikii bu sahte! Ama bu işi yüze uyarlı düzgün bir parçayla, kendi telefonunuzu kullanarak yapabilme imkanınız var.

Dan, yarattığı bu akımla selfie kavramına meydan okuyor. Bunu nasıl yaptığını soranlara ise verdiği cevap; HTC One Mini 2. Bu teknolojiyle selfie’yi yeniden yorumlandığını söylemek mümkün.

Dan, bu iş için Londra sokaklarına döküldü, düzenli olarak Carnaby Sokak‘ta takıldı. Ve en sonunda uygun kişiler bulup hedefine ulaştı. Cara Delavigne, Harry Styles of One Direction, Kim Kardashian, Beyonce, Aaron Paul ve daha bir çok ünlü Dan Rubin’in Phonie listesinde yer alıyor. Bu ünlülerin seçilme sebebi ise selfie çekmekten hoşlanıyor olmaları.

Dan Rubin, Phonie akımının nasıl başladığını şöyle anlatıyor:

”Selfie kavramı popüler kültür içinde kökleşti. Ben de bu kavramı daha farklı bir seviyeye taşımak için düşünmeye başladım ve sokak fotoğrafçılığı ile portre çekimini birleştirip, ünlülerin selfielerini kullanarak fotoğraf çekme fikrinden hoşlandım.”

Beyonce-copy__880

Dan-Rubin-Creates-phonies-As-A-Reaction-To-selfie-Culture__880

Dan-Rubin-Creates-phonies-As-A-Reaction-To-selfie-Culture1__880

Dan-Rubin-Creates-phonies-As-A-Reaction-To-selfie-Culture2__880

Dan-Rubin-Creates-phonies-As-A-Reaction-To-selfie-Culture3__880

Kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →