Dünya AIDS Günü İçin Apps For Red

AIDS  ile mücadele için çalışmalar yürüten RED vakfı, 8 yılı aşkın süredir Apple’dan ciddi anlamda destek görüyor. Apple’ın bu sene destek için yürüttüğü kampanya Apps For Red ‘in amacı Afrika’daki AIDS hastalığının bilinirliliğini arttırmak ve hastaların tedavisinde kullanılması için maddi yardım fonu oluşturmak.
dunya-aids-gunu-icin-apps-for-red-artmanik-5
Yapılan çalışma çerçevesinde Apple Store‘daki bazı uygulamalar kırmızıya bürünecek ve her uygulama için elde edilen gelirin bir kısmı The Global Fund hesabına aktarılacak. 7 Aralık 2014  tarihine kadar devam edecek olan kampanyada ne Apple ne de geliştiriciler herhangi bir kar elde etmiyor. Bu kampanya tam iki hafta boyunca devam edecek. Kampanyaya katılan uygulamalar ise şunlar; Angry Birds, Bubble Witch Saga 2, Clash of Clans, Clear, CSR Racing, Cut the Rope 2, Despicable Me: Minion Rush, Disney Frozen Free Fall, Djay 2, FIFA 15, The SIMS FreePlay, Garageband, Kim Kardashian Hollywood, Kitchen Stories Cookbook, Monument Valley, Over, Paper by FiftyThree, Puzzle & Dragons, Rayman Fiesta Run, Starwalk, The Human Body, Threes, Toca Town, Warner Bros – Heads Up! ve FarmVille 2: Country Escape.
 dunya-aids-gunu-icin-apps-for-red-artmanik-4
RED vakfına destek sadece uygulamalardan gelmeyecek. Amerika’da “Cyber Monday” olarak isimlendirilen ve alışveriş patlamasının yaşandığı 1 Aralık tarihinde Apple’ın online ve yerel mağazalarında yapılan satışlardan elde edilen gelirin de bir kısmı vakfa bağış olarak aktarılacak.
Eğer siz de vakfa destekte bulunmak istiyorsanız App Store’da bulunan “RED için uygulamalar” kısmına ulaşarak oradaki uygulamalardan satın almanız yeterli. Detaylı bilgi için tıklayın.

0 Yorum Yorum Yap →