Heyecanla Beklenen Apple Watch Tanıtıldı

Apple’ın yıllardır tanıtmasını beklediği saat, iPhone 6 ve iPhone 6+ ile birlikte tanıtıldı. Merakla beklenen saatin adı iWatch değil, Apple Watch. Apple Watch’u kullanmanın ön koşulu bir iPhone’a sahip olmak. Bu da hepimizin bildiği gibi Apple’ın yıllardır süregelen pazarlama metodu.

apple-watch-artmanik4

Apple Watch, pembe, beyaz ve mavi olmak üzere 3 renk seçeneğine sahip. Tim Cook Apple Watch’u tanıtırken koluna beyaz renkte olanı takarak bir sunum yaptı. Tim Cook, Apple Watch’u bugüne kadar geliştiren en kişisel cihaz olarak tanıttı.

apple-watch-artmanik8

Apple Watch 2015’te pazardaki yerini alacak. En tartışılan konu olan saatin fiyatı ise ABD’de 349 Dolardan satışa çıkacak. Apple Watch 38mm ve 42mm olmak üzere 2 farklı ekrana sahip.

apple-watch-artmanik2

Ses tanıma özelliğine sahip olan Apple Watch sağlık ve fitness gibi opsiyonlara da sahip ve örneğin spor yaptığınızda yaktığınız kaloriyi yada yürürken attığınız adımı, katettiğiniz yolu saatinizden öğrenebileceksiniz. Özellikle kalp ritmini ölçme uygulamasıyla çok fazla dikkat çeken Apple Watch, kalp ritminizi arkadaşlarınıza gönderebilme fırsatını da sunuyor.

apple-watch-artmanik3

 

Apple Watch’da mesaj alıp gönderme, çağrı alma gibi özellikler de mevcut. Giriş ekranında parmağınızı kaydırarak dolaşabilir, “taç” düğmesini çevirerek de uygulamalara göz atabilirsiniz. Apple Watch ile tweet atabilmek de mümkün. Safir ekranı bulunan Apple Watch, iOS 8 ve Siri ile uyum içerisinde çalışacak.

apple-watch-artmanik7

3 farklı koleksiyonla çıkış yapan Apple Watch, kullanıcılarına kendilerini ifade etme şansı veriyor. Böylelikle Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere 3 model, farklı tarzlardaki insanlara hitap ediyor.

apple-watch-artmanik1

Apple’ın örnek olarak hazırladığı ekran görüntüsü görselleri

apple-watch-artmanik5

 

Son olarak sıralamak gerekirse Apple Watch’un Özellikleri:

-Paslanmaz çelik, alimünyum ve 18 ayar altından üretildi.

-Kullanıcıya özel ayarlanabilen ana ekranda parmağınızla istediğiniz şekli çizebilme imkanı

-Photos uygulamasıyla Crown’u çevirerek fotoğrafları yakınlaştırabilme özelliği

-Geliştiriciler için WatchKit geliştirici aracı

-Activity ve Workout adında iki fitness uygulaması

-Mac ve iPhonedaki fotoğraflara Apple Watch üzerinden bakabilme imkanı

-iPhone ile saat, GPS, Wi-fi özellikleri sağlama

-İki parmakla ekrana basıldığı zaman kalp atışını ölçme

0 Yorum Yorum Yap →