İstismara Uğrayan Gençlere Destek Olan Snapchat Hesabı

Hepiniz Snapchat’i duydunuz değil mi? Snapchat, en fazla 10 sn boyunca arkadaşlarla fotoğraf, video ve içerik paylaşmak için tasarlanmış eğlenceli bir mesajlaşma uygulaması. Ancak bu sefer size anlatacaklarımız Snapchat’in eğlenceli tarafından ziyade faydalı ve değerli taraflı.

Hindistan, cinsel istismarların ve şiddetin en çok yaşandığı ülkelerden biri. Yukarıdaki videonun çekilme amacı; Hintli gençlerin sorunlarını ortaya koymak ve onların sessiz kalışlarının arkasındaki gerçeği gözler önüne sermek. Çünkü bu gençler başlarına ne gelirse gelsin konuşmaktan korkuyor ve kendilerini ifade edemedikleri için bir çıkmazın içine düşüyor.

Apple’ın küresel reklam ajansı TBWA \ Media Arts Lab’da çalışan Mumbaili Raj ve arkadaşları Avani Parekh ve Nida Sheriff de istismara uğrayan gençlerle konuşmak, onların problemlerini dinlemek ve onlara destek olmak için Snapchat’te lovedoctor.in adlı bir hesap açtı ve sorunları çözmek için bir yardım hattı kurdu.
istismara-ugrayan-genclere-destek-olan-snapchat-hesabi-lovedoctor-artmanik
Bu hesabı Snapchat’te açmalarının nedeni: GİZLİLİK. Onlar, istismara uğrayan gençler için başlarına gelen olayların gizli kalmasının önemli olduğunun altını çiziyor. Snapchat’in videoları imha etmek özelliği de bu gizliliği sağlamakta başarılı.
Ayrıca bu üç güzel adamdan biri olan Avani, chaynindia.com üzerinde de danışmanlık veriyor ve teknolojinin de gücünü kullanarak gençler için rehberlik hizmeti sağlıyor.
Umarız, nice uygulamalar gençler ve çocuklar için faydalı hale getirilir ve toplumların kanayan yaralarına biraz olsun çare olabilir. Çünkü hayatımızın her anında büyük bir yer kaplayan ve insan gücüyle gelişen teknoloji artık bizim için bir şeyler yapmalı!

0 Yorum Yorum Yap →