Playlist: Robbie Williams

Robbie Williams, tam adıyla Robert Peter Robbie Williams; İngiliz şarkıcı-şarkı yazarıdır, aynı zamanda pop grubu Take That’in de üyesidir. 1990’ların başlarında grupla beraber ilerleyen Williams daha sonra uyuşturucu bağımlılığı yüzünden tedavi görmüş ve bu dönemde çıkardığı albümleriyle İngiltere dışına çıkamamıştır. Umudunu kaybetmeyerek müzik hayatına devam eden Williams; Angels singlenı yayınladığında Brıt Ödülleri’nde halk oylaması sonucu son 25 yılın en iyi şarkısı seçildi.

playlist-robbie-williams-artmanik-1

Şansı dönmeye başlayan Robbie Williams kariyerinin devamında başarılı şarkılar yapmaya devam etti hatta sadece bir pop şarkıcısı olmadığını kanıtlar niteliğinde ‘Swing when you’re winning’ albümünü çıkardı. Bu albüm Frank Sinatra‘nın albümlerini kaydettiği stüdyodan çıkmaydı. Bu albümde swing ve caz klasiklerini yorumlayan Williams; albümdeki şarkıları seslendirdiği Royal Albert Hall konseri ile hem en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdi hem de müzik dünyasında büyük yanı uyandırdı.

İngiltere müzik tarihinde en çok satan solo sanatçı ve solo kariyerinde dünya çapında en çok kayıt satan ender şarkıcılardandır. Latin Amerika’da yabancı sanatçılar arasında en çok satan ünvanına sahip olmuş ayrıca 17 kez Brit Ödülü kazanarak bu ödülü en çok kazanan sanatçıdır.

Doğum günü 13 Şubat olan Robbie Williams’ın doğum gününü şarkılarıyla Playlist’e taşıdık. İyi hafta sonları!

0 Yorum Yorum Yap →