Sinema Dünyasına Damga Vuran Popüler Karakterler

Oyuncuların, film karakterlerine can vermek için yaptıkları efekt ve makyajlar, görünümlerini tamamıyla değiştiriyor ve onları bambaşka insanlar yapıyor.

İşte sinema dünyasına damga vuran popüler karakterler ve bu karakter ile bütünleşen oyuncular;

VOLDEMORT (Richard Bremmer – Ralph Nathaniel Fiennes)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-1

Sarığın arkasındaki karanlık lort

Harry Potter serisinin ilk filmi olan Felsefe Taşı’nda Lord Voldemort,  karanlık sanatlara karşı savunma öğretmeni olan Quirinus Quirrell’in başının arkasında, mor sarığının altında henüz gelişmemiş bir halde. Voldemort’un bu halini canlandıran aktör ise Richard Bremmer.

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-2

Tüm zamanların en korkunç büyücüsü

Safkan Rejimi Hareketi’nin lideri Lord Voldemort gelişimini tamamladıktan (son derece burunsuz) sonra karşımıza İngiliz oyuncu Ralph Nathaniel Fiennes’ın canlandırmasıyla çıkıyor.

DAVY JONES (Bill Nighy)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-3

Karayip Korsanları serisinde Uçan Hollandalı Gemisi’nin, sakalları dokungaçlardan oluşan, kalpsiz kaptanı Davy Jones’u Bill Nighy canlandırdı.

GOLLUM (Andy Serkis)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-4

Bilgisayar teknolojilerinin kullanıldığı filmlerdeki canlandırdığı karakterlerle bilinen Andy Serkis’in kariyerinin en doruk noktası Yüzüklerin Efendisi serisinin Gollum karakteriyle oldu. Andy Serkis aynı zamanda ‘Maymunlar Gezegeni’ filmindeki ‘Caesar’ isimli şenpazeye ve ‘King Kong’a da hayat veren kişi.

CHEWBACCA (Peter Mayhew)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-5

Yıldız Savaşları serisinde 2,28 metre boyunda ve 122 kilo olan, Han Solo Gemisi’nin yardımcı pilotu Wookiee ırkından Chewbacca’yı 2,18 metre olan Peter Mayhew canlandırdı.

BETERBÖCEK (Michael Keaton)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-6

80’li yılların kült filmi ‘Beter Böcek’te acımasız, komik ve eğlenceli hayaleti Beetlejuice’u Michael Keaton canlandırıyor.

MAD HATTER (Johnny Depp)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-7

‘Alice Harikalar Diyarında’ filminde ‘Çılgın Şapkacı’ karakterini hem fantastik filmlerin, hem de Tim Burton’ın vazgeçilmezi Johnny Depp hayat veriyor.

FENRİR GREYBACK (Dave Legeno)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-8

Harry Potter serisindeki yaşayan en vahşi kurtadam Fenrir Greyback mümkün olduğu kadar çok kişiyi ısırıp, büyücüleri yenicek kadar kurtadam yaratmayı hayattaki görevi olarak görür. Voldemort’tan sonra Harry ve çevresine en kalıcı hasar veren bu yaratığı İngiliz aktör ve dövüş sporcusu Dave Legeno canlandırdı.

HELLBOY (RON PERLMAN)

sinema-dunyasina-damga-vuran-populer-karakterler-artmanik-9

Alevler içinde doğan Hellboy daha sonradan kendini iyiliğe adamış olsa da dünyaya kötülük yapması için getirilmiş. Karanlık kökenli bu iyi çocuğu Ron Perlman canlandırdı. Şu anda 65 yaşında olan Perlman ‘Hellboy’ rolünü 58 yaşındayken oynadığı için en yaşlı süper kahraman olarak kayıtlara geçti.

0 Yorum Yorum Yap →