Sprey Boya ile Evsizler için Yoksulluğu Vurgulayan Hayali Evler

Bu bir yerleştirme sanatı mı yoksa grafiti mi bilemiyoruz fakat Los Angeles’lı Skid Robot lakaplı sokak sanatçısı, LA varoş bölgelerine giderek evsizlerin yattığı alanlara sprey boya ile hayali evler çiziyor. Hepsi için ayrıca bakım paketleri bırakıyor ve onlarla ayrıca ilgileniyor. Amacı ise; insanların yoksulluk hakkında konuşmalarını sağlamak, evsizler için ışık olabilmek, dikkatlerini çekmeyi ve bunlara çözüm bulmalarını sağlamak.

Sanatçının Skid Robot instagram hesabında yapmış olduğu diğer çizimleri ve yardımları görebilirsiniz. İlk bakışta tuhaf görünebilir fakat evsizliği sert bir şekilde gözler önüne seriyor. Los Angeles’ın varoş kesimlerinde tahmini 3,000 – 6,000 arası evsizler sokaklarda bu derme çatma oluşturdukları alanlarda yaşam savaşı vermektedir.

İşte grafiti sanatı ile çok güçlü mesajları barındıran o çizimler.

sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-1 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-2 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-3 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-4 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-5 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-6 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-7 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-8 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-9 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-10 sprey-boya-evsizler-icin-hayali-evler-artmanik-11

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →