İstanbul’da 5 Nostaljik Mekan

İstanbul’un karmaşıklığından uzaklaşıp, eskiyle hasret gidermek için en iyi 5 nostaljik mekan bu yazıda sizlerle buluşuyor. Siz de güzel havaları değerlendirmek için evden çıkın ve bu mekanlarda huzurla buluşun 🙂

Yeniköy Kahvesi
Muhteşem deniz manzarası ve yeşilin verdiği huzur içindeki tarihi atmosferiyle nostaljik bir kahve Yeniköy Kahvesi. Kahvaltı için de gidebileceğiniz bu nostaljik mekan, enfes tatlılarıyla da müşterilerini çekiyor. Kahvaltıdaki Ege lezzetleri ile güne güzel başlayacağınız mekan güleryüzlü ve nazik çalışanlarıyla da rahat etmenizi ve keyifli saatler geçirmenizi sağlıyor. Arnavut kaldırımları ve tarihi yalılarıyla zaten nostaljik olan Yeniköy sokaklarında bulunan bu mekana sadece kahve içmek için bile uğrarsanız oldukça memnun ayrılacaksınız.

istanbulda-5-nostaljik-mekan-artmanik-1
Yeniköy Kahvesi, Kürkçü Faik Sok. No:4 Yeniköy/İstanbul
Tel: 0212 299 38 10

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi
İstanbul’un nostalji kokan semti Beyoğlu’nun kalabalık mekanı İstanbul Caddesi’nde bulunan Cumhuriyet Meyhanesi 1923 yılından günümüze kadar sayısız güzel ana ev sahipliği yapmış. Mekanın atmosferi, hatıra olarak duvara asılan fotoğraflar ve nostaljik müzikleriyle size unutulmaz bir gece yaşatacak. Birçok sanatçının buluşma noktası olarak da bilinen mekan, Ece Ayhan’ın “Üç Aliler” şiirinin satırlarında da geçiyor.

istanbulda-5-nostaljik-mekan-artmanik-2

Hüseyin Ağa Mah. Sahne Sok. No:47 Beyoğlu/İstanbul
Tel:0212 293 1977

Vefa Bozacısı
Boza denince akla gelen ilk marka olan Vefa Bozası; 1876’da Arnavutluk’tan İstanbul’a göç eden Hacı Sadık Bey tarafından kurulmuştur. Osmanlı’dan bu zamana kış aylarının vazgeçilmez lezzeti olan bozayı siz de soğuk havalar tamamıyla bitmeden gidip yerinde içebilirsiniz.

istanbulda-5-nostaljik-mekan-artmanik-3

Katip Çelebi Caddesi 104/1 Vefa/İstanbul

Baylan Pastanesi
İstanbul’un en eski ve en tanıdık pastanesi Baylan; ilk şubesini 1928 yılında Beyoğlu’nda açmış. Daha sonra çeşitli semtlere de bayilik açan pastanenin adı Eski İstanbul’u anlatan hemen hemen her hikayede geçmekte. Nostaljik tatlarıyla bizi geçmişe doğru götüren pastanede en fazla Kup Griye ve Adisababa tatlıları tercih ediliyor.

istanbulda-5-nostaljik-mekan-artmanik-4

Muvakkithane Caddesi No:9/A Kadıköy/İstanbul

Eskici
Beyoğlu’nun vazgeçilmez nostaljik mekanlarından olan Eskici; Türkçe Pop müziğin nostaljik tınılarıyla misafirlerini adeta yerine oturtmuyor. Sınırsız eğlencenin vazgeçilmez durağı olan mekan arkadaşlarınızla güzel bir gece geçirmek içim muhteşem bir tercih olacaktır. İstanbul içinde Kadıköy’de de bulunuyor.

istanbulda-5-nostaljik-mekan-artmanik-5

Fuat Üstünel Sok. No:10/A İstiklal/Beyoğlu
Tel:0212 252 10 68

0 Yorum Yorum Yap →