İşlenmiş Manzaralar Fotoğraf Serisi

Barbara Ciurej ve Lindsay Lochman‘nın oluşturduğu Processed Views yani İşlenmiş Manzaralar fotoğraf serisi, marshmallowlardan yapılmış karları, sucuktan yapılmış sıradağları ve süt göllerini bir manzara gibi bizlere sunuyor. Sanatçıların abur cubur kullanarak yaptığı yapay doğa manzaraları, tıpkı gerçekleri gibi büyüleyici.

İşlenmiş Manzaralar fotoğraf serisi, Amerika’nın işlenmiş gıdalar konusundaki güvenini tartışır nitelikte. Sanatçıların projelerini açıklarken yaptıkları ” Biz gıdalarımızın kaynaklarından uzaklaştıkça, çevre ve sağlığımız için ortaya çıkacak istenmeyen sonuçlara da öncülük etmiş olduk.” açıklaması aslında doğayı kendi elimizle nasıl reddettiğimizi ortaya koyuyor.

İşlenmiş Manzaralar fotoğraf serisi, 19.yy fotoğrafçılarından olan Carleton Watkins’in çalışmalarından ilham almış bir seri.

islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-1 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-2 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-3 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-4 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-5 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-6 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-7 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-8 islenmis-manzaralar-fotograf-serisi-artmanik-9

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →