Masumiyeti Temsil Eden Duvar Sanatı Çalışmaları

Çocuklar küçükken oldukça masumlar ama vahşi bir dünyada büyürken insanların davranışlarını keşfediyorlar ve büyüdükçe şekillenmeye başlıyorlar. Onların bir zamanlar sahip oldukları tatlılığı büyüdükçe ellerinde tutmaları oldukça güç. Sanatçı Kevin Peterson, bu kontrastı araştıyor ve kırılgan bir dünyada büyüyen genç bir kızın masumiyetini boyuyor. Sanatçının duvar sanatı çalışmalarında, yıpranmış, eskimiş, sert bir duvara karşı sevimli elbiseleriyle parlayan bir kız görüyoruz.

Kevin yaptığı çalışma ile ilgili olarak, resimlerinde yalnızlık temasının olduğunu ve hayatta kalmak için gereken gücün yansıtıldığını söylüyor.

‘Desteğe karşı sınırlama, esirliğe karşı özgürlük, gerginliğe karşı gevşeklik benim sık sık ziyaret ettiğim temalardan bazıları. Benim çalışmalarım, izolasyon, yalnızlık ve iyimser bir umutla yol alıyor. Irk meseleleri ve zenginlikteki ayrışmalar, son zamanlardaki işlerimin ortaya çıkmasına sebep oldu. Yaptığım bu çalışma, sert sınırları umutlarla ortadan kaldırmaya yönelik.”

masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-1 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-2 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-3 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-4 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-5 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-6 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-7 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-8 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-9 masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-10  masumiyeti-temsil-eden-duvar-sanati-calismalari-artmanik-12

kaynak: link

0 Yorum Yorum Yap →