Popüler Kültür ve Gündelik Yaşamdan Komik Paylaşımlar

Gelişen bilgisayar programları sayesinde artık herkes fotoğraflar üzerinde rötuş ve düzenleme yapabilir hale geldi. Popüler kültür ve gündelik yaşamın iç içe olması ve herkesin popüler kültüre ait olan değerleri kullanabilmesiyle ilişkili olarak birçok girişimci örnek görebiliriz. Fakat bu girişimlerin arasında öyle biri var ki çalışmalarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Popüler kültürün gündelik yaşamdaki vazgeçilmez ürünlerini çarpıcı çizimlerle farklı bir noktadan gösteriyor.

Berlin’de yaşayan Tony Futura bu işi en iyi yapanlardan biri. Modern Batı’nın materyalist ve popüler kültür odaklı yaşam tarzıyla dalga geçen ve ortaya sürrealist bir çalışma çıkaran sanatçı bu işten oldukça keyif alıyor. Popüler kültürün yanında toplumsal sorunları, psikolojik problemleri, yeme-içme bozuklukları gibi gündelik yaşamın içindeki konuları da ele alıyor ve bizi bambaşka bir bakış açısıyla baş başa bırakıyor.

İçinden bir türlü çıkamadığımız ve her gün daha da bağımlısı olduğumuz internet ve sosyal medya Futura’nın en çok çalıştığı konu olarak karşımıza çıkıyor. Gündelik hayatın yoğunluğundan ve karmaşasından dolayı yeme alışkanlıklarımızın bozulmasından tutun da tüm insanların artık birer maskeyle yaşamasına kadar birçok konuyu da ele alıyor. Bu yüzden önce bu illüstrasyonlara gülsek de içinde bulunduğumuz dünyayı tüm gerçekliğiyle yüzümüze çarpıyor. Biz de bu çalışmalardan birkaç tanesini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Eğer eserlerinden daha fazlasını görmek ve gündelik hayatımızın popüler kültürle nasıl iç içe geçtiğini ve ikisinin de birbirinin sebebi ve sonucu olduğunu görmek isterseniz instagram hesabına ulaşabilirsiniz.

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-1

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-2

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-3

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-4

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-5

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-6

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-7

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-8

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-9

populer-kultur-ve-gundelik-yasamdan-komik-paylasimlar-artmanik-10

0 Yorum Yorum Yap →