Muse İstanbul Ben Hep Bir AzFazla

Açıldığı günden bu yana sanatın buluşma noktası olan Muse İstanbul, yeni sezonuna ” ben hep bir AzFazla ” sergisi ile giriş yapıyor.

30 Eylül’de açılan sergi 21 Kasım tarihine kadar sanatseverlerin ilgi odağı olmaya devam edecek.

“ İnsan İnsandan Sonsuzca Fazladır ”

Resim, Heykel, Fotoğraf, seramik ve yeni medya işlerinden oluşan karma sergi projesi; “ben hep bir AzFazla”, “işte bu cümleden yola çıkıyor.

muse-ben-hep-bir-azfazla-artmanik

Fotoğraf sanatçısı Cem Ersavcı’nın yakın zamanda ki vefatından sonra kendisine ithaf edilen “Ben Hep Bir AzFazla” birçok sanatçının katılımı ile Ezgi Bakçay’ın küratörlüğünde Bergsen&Bergsen Gallery’de sanatseverleri bir araya getirdi.

Bahadır Yıldız, Özgür Demirci, Ayşe Kurşuncu, Arzu Arbak, Cem Ersavcı, Evren Erol, Işık Özçelik, Meliha Sözeri, Nur Gürel, Serenay Şahin, Serkan Yüksel, Sevgi Yaman ve Uğur Çolak Muse İstanbul’da bir araya geldi.

İnsanı sonsuzca aşan insan, kendisini meydana getirirken; ölçülebilir, denetlenebilir ve işlevsel olanın düzeninden ayrılıyor. İnsan özellikle sanatsal üretim sırasında bu “hesaplanamaz fazlayı” yaratıyor.

Sanatta “fazla” temsil geleneklerinin, imge ve anlam ilişkilerinin, bakış ve göz arasındaki güvenli güzergahın dışına düşüyor. Belki de bu yüzden sanatçılar üretimleri sırasında, kendilerinden biraz yoksundurlar; hep bir az, bir fazladır. Sergi, özneden kaynaklanan fakat özneyi yırtıp geçen bir mahrumiyet-fazlalık deneyimi olarak sanatı tartışmaya açıyor. Sözün, formun, rengin, imgenin içindeki asi fazlalığın peşinden gidiyor.

Muse İstanbul – ” Ben Hep Bir AzFazla” Sergisinden bazı eserler;

Cem Ersavcı – Landcapes

muse-ben-hep-bir-azfazla-cem-ersavci-2-artmanik

Evren Erol – Ret 4

muse-ben-hep-bir-azfazla-evren-erol-artmanik

Işık Özçelik – Eğreti

muse-ben-hep-bir-azfazla-isik-ozcelik-artmanik

Meliha Sözeri – The System

muse-ben-hep-bir-azfazla-meliha-sozeri-artmanik

Nur Gürel

muse-ben-hep-bir-azfazla-nur-gurel-artmanik

kaynak: eskimeyenkitaplar

0 Yorum Yorum Yap →