Apple CEO’su Tim Cook: Eşcinsel Olmaktan Gurur Duyuyorum

Apple CEO’su Tim Cook, açıklanmayan, gizlenmiş bir listede dünyadaki en güçlü eşcinsel kişi olarak adından uzun süredir bahsettiriyordu. Ama bu hafta ilk kez cinsel tercihini kamuoyuna açıkladı. Tim Cook, Bloomberg BusinessWeek’te yayınlanan yazısında bütün hayatı boyunca öncelikli amacının gay olduğunu gizlemek olduğunu söylüyor. ”Ben cinsel tercihimi asla reddetmedim. Ama şimdiye kadar da halka açıklamayı düşünmemiştim. Eşcinsel olmakla gurur duyuyorum ve bana göre eşcinsellik Allah’ın bana verdiği en büyük hediye.”

”Ben her zaman Dr. Martin Luther King’in sözlerine derinden inandım. O hayatın en kalıcı ve en acil sorusunun ‘Diğerleri için ne yapıyorsun?’ olduğunu söylüyor. Bu soru yüzünden sık sık kendimle çeliştim ve kişisel gizliliğimin, duygularımın ve tutkularımın çok daha önemli olduğunu fark ettim. İşte bu fark ediş bugün beni bu noktaya getirdi.” 

Yazdığı duygusal yazıda, Cook bu hareketinin aktivist bir tavır olmadığını, belki bir Apple CEO’su olarak kadın ya da erkek farketmeden birilerine bu konuda yardımcı olabiliceğini ve onları özel hayatlarına dair cesaretlendirebileceğini söylüyor.

0 Yorum Yorum Yap →