Paris’te Chanel Defilesinin Kadın Hakları Protestosu

paris-moda-chanel-artmanik-10

Karl Lagerfeld, 20. yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri. Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu, Paris’te yaşıyor ve çalışıyor. 1980’li yılların başlarında kendine ait parfüm ve giyim eşyası üreten markasını piyasaya sürdü. Uzun kariyeri boyunca Chloé, Fendi ve Chanel gibi büyük moda evleri ile ortaklaşa çalıştı.

Chanel için oldukça önemli bir tasarımcı olan Karl, oldukça farklı ve sıradışı bir tarza sahip. Hem tasarımları hem de defilede kullandığı diğer figürlerle fark yaratmayı başarıyor. 2015 İlkbahar/Yaz Koleksiyonlarının tanıtıldığı Paris Moda Haftası‘nda da adından söz ettiren Karl Lagerfeld, defilede kadın haklarını vurgulayan pankartlar ve figürler kullandı. Chanel’in baş tasarımcısı olan Karl, defile sonunda podyuma kadın haklarını savunan pankartlarla çıkarak tüm dünyaya barış ve eşitlik mesajları verdi.

Adeta bir protesto alanına dönüşen defilede, hem mankenler hem de ellerinde taşıdıkları pankartlar oldukça dikkat çekti. Kadın hakları, özgürlük gibi konular defilenin ana konusuydu. Feminizmin modayla buluştuğu Chanel defilesi, Paris Moda Haftasının en çok konuşulan defilesi oldu.

Defilenin detayları için fotoğraflara göz atmayı unutmayın 🙂

paris-moda-chanel-artmanik-18  paris-moda-chanel-artmanik-16 paris-moda-chanel-artmanik-15  paris-moda-chanel-artmanik-13 paris-moda-chanel-artmanik-12  Chanel : Runway - Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2015 Chanel : Runway - Paris Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2015 paris-moda-chanel-artmanik-6 paris-moda-chanel-artmanik-5 paris-moda-chanel-artmanik-4 paris-moda-chanel-artmanik-3 paris-moda-chanel-artmanik-2 paris-moda-chanel-artmanik-1

0 Yorum Yorum Yap →