Playlist: Stevie Wonder

Stevie Wonder tek kelimeyle yaşayan bir efsane… 22 Grammy Ödülü’ne sahip Stevie yaşayan bir insan için rekor sayılan bu ödüllere sahip. Aynı zamanda En İyi Film Müziği Oscar’ına ve yaşam boyu başarı ödülüne sahip olan Stevie Wonder şarkıları ile kesinlikle her döneme ve kuşağa hitap ediyor. Bob Marley’den etkilenen sanatçı, müzik yaşamı boyunca şarkılarında da bunu hissettirdi ve aşk ve barış şarkılarının yanında nükleer silah karşıtı kampanyaları bile müziğine yansıttı.

Çocukluğundan beri görme engelli olan Stevie Wonder 13 yaşından beri dünya çapında yüz milyonlarca albüm satmıştır. Birçok eleştirmen tarafından müzik dehası olarak kabul edilen sanatçı kızına yazdığı ‘Isn’t she lovely’ şarkısıyla da gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Michael Jackson ile olan yakın arkadaşlıkları sonucu beraber ‘We are the world’ ve ‘Just good friends’ şarkılarında düet yapmışlardır. Wonder hala birçok konserinde Jackson anısına ‘the way you make me feel’ şarkısını coverlamaktadır.

playlist-stevie-wonder-artmanik-1

Biz de bu müzik dehasına bu haftaki playlistimizde yer veriyor, onu herkesin bilip dinlemesini istiyoruz. İyi haftasonları!

https://youtu.be/8r92A7ndnZk

0 Yorum Yorum Yap →